Vaata lähemalt
ETENRU
B-kategooria sooritusprotsent (12 kuud)
47,0 %
Esimesel katsel sooritanud (B, 12 kuud)
49,6 %
2026
B-kategooria eksameid (12 kuud)
30 407

B-kategooria sooritusprotsent kuude kaupa

Kus on B-kategooria sõidueksam kõige kergem ja kus kõige raskem?

Viimase 12 kuu (okt 2025–sept 2026) B-kategooria sõidueksamite sooritusprotsent oli kõige suurem: Kärdla 80,6 %, Kuressaare 78,5 %, Võru 69,1 %; kõige väiksem: Tallinn Valge 34,5 %, Pärnu 38,4 %, Tallinn Teelise 41,4 %. Eesti keskmine on 47,3 %, suurima ja väikseima büroo vahe 46,1 protsendipunkti. 2021. aastaga võrreldes on sooritus kõige rohkem langenud: Valga 63,9 → 48,0 %, Jõgeva 65,7 → 54,7 %; kõige rohkem tõusnud: Kuressaare 63,6 → 78,5 %, Paide 35,1 → 46,1 %.

B-kategooria sooritus büroode kaupa (okt 2025 – sept 2026)

Roheline: üle Eesti keskmise (47,3 %) rohkem kui 5 protsendipunkti; kollane: keskmise lähedal (±5); punane: alla keskmise rohkem kui 5 protsendipunkti.

B-kategooria sooritus kaardil (okt 2025 – sept 2026)

Ringi suurus näitab eksamite arvu, värv sooritusprotsenti Eesti keskmise suhtes (nagu graafikul). Tallinna kolm bürood on reas mere kohal, joon näitab nende tegelikku asukohta. Vajuta ringile, et näha üksikasju.

B-kategooria sooritus büroode kaupa aastate lõikes

B-kategooria sõidueksamid. Eksameid ja esimesed kolm protsenti: okt 2025–sept 2026; aastaveergudes sooritus kalendriaasta kohta. „Eelmine katse mujal” näitab, kui suur osa büroo eksamitest tegi inimene, kelle eelmine B-eksam (alates 2021) oli teises linnas; Tallinna bürood on üks linn.

BürooEksameid (12 k) Sooritus %1. katse Eelmine katse mujal202120222023202420252026 *
Kärdla16080,6 %79,8 %14,4 %84,4 %81,9 %85,3 %77,5 %71,8 %78,4 %
Kuressaare64678,5 %79,2 %12,7 %63,6 %54,9 %50,4 %56,0 %72,8 %76,6 %
Võru77369,1 %70,0 %14,4 %65,6 %68,5 %71,7 %74,7 %73,8 %65,9 %
Haapsalu1 17968,7 %68,4 %22,0 %72,0 %67,6 %66,0 %67,5 %61,3 %68,5 %
Põlva32260,6 %65,0 %17,7 %70,6 %66,7 %70,9 %63,6 %59,9 %58,9 %
Jõgeva35154,7 %56,2 %15,4 %65,7 %75,3 %72,5 %70,7 %59,9 %50,4 %
Rakvere2 05653,6 %55,2 %12,7 %54,3 %52,3 %50,3 %45,9 %51,1 %55,6 %
Valga40048,0 %54,0 %13,2 %63,9 %66,8 %59,5 %61,1 %52,2 %49,5 %
Narva1 37447,5 %49,2 %5,5 %46,0 %49,3 %44,3 %44,9 %44,1 %48,1 %
Jõhvi1 54547,5 %50,9 %10,8 %44,7 %43,6 %43,2 %39,9 %44,8 %47,6 %
Tallinn Heli6 92047,0 %48,1 %4,7 %––––43,6 %48,8 %
Rapla99646,3 %50,5 %15,6 %48,7 %47,0 %47,7 %46,8 %42,3 %48,4 %
Paide1 39646,1 %48,5 %18,0 %35,1 %38,5 %41,4 %36,5 %41,2 %47,4 %
Tartu3 16244,6 %46,1 %4,9 %53,5 %64,1 %63,8 %58,6 %50,8 %42,0 %
Viljandi1 41943,6 %46,9 %10,5 %46,5 %46,8 %41,5 %44,1 %44,0 %44,5 %
Tallinn Teelise2 48541,4 %42,1 %6,9 %––––41,5 %41,6 %
Pärnu2 44638,4 %39,0 %5,8 %47,7 %47,1 %46,9 %44,2 %40,5 %37,9 %
Tallinn Valge2 66734,5 %33,4 %6,9 %––––28,2 %34,5 %
Tallinn kokku12 07243,1 %43,9 %5,6 %40,5 %45,9 %41,1 %42,6 %42,6 %43,3 %
Eesti keskmine30 29747,3 %––––––––

Büroo näitab, kus eksam tehti, mitte kus eksamineeritav elab või õppis. Vahet võivad selgitada näiteks linnaliiklus ja eksamisõidu marsruudid, eksamineerijad ning see, kes kuhu eksamile läheb – osa inimesi teeb korduskatse teises linnas (miks, nt lühema järjekorra pärast, andmed ei näita). Väikestes büroodes on eksameid vähe, seega nende protsent kõigub aastati rohkem. Tabelis on bürood, kus oli 12 kuuga vähemalt 50 eksamit; Tallinna büroo jagunes 2025. aastal kolmeks (Heli, Teelise, Valge). * 2026: andmed kuni sept 2026.

Sooritusprotsent kategooria järgi (2026)

Mis jäi B-eksamil arvestamata? (2026)

Eksamisõidu osad, mis jäid mittesooritanud eksamitel arvestamata (ühel eksamil võib olla mitu).

Platsi- ja manöövrivead B-eksamil (2026)

Mitmendal katsel sooritati B-eksam?

Kas sõiduõpetaja oli eksamil kaasas?

Autokoolide edetabel167 autokooli B-kategooria sõidueksamite tulemuste järgi – iga kooli oma leht.Autokoolid

Andmed seisuga 30.09.2026