Vaata lähemalt
ETENRU

Kuidas koolid piirkondadesse jagunevad: piirkonna edetabelis on kõik autokoolid, kelle õpilased tegid selle piirkonna büroodes viimase 12 kuu jooksul vähemalt 20 arvestatud B-kategooria sõidueksamit, ja arvesse lähevad ainult seal tehtud eksamid. Sama kool võib olla mitmes piirkonnas, kui tema õpilased teevad eksameid eri linnades. Harjumaal eraldi büroo pole, sealsed õpilased teevad eksami Tallinnas.

Edetabel: Tallinn ja Harjumaa

B-kategooria eksamid büroos Tallinn Heli, Tallinn Valge, Tallinn Teelise viimase 12 kuu jooksul (2025-10 – 2026-09). Järjestuses on koolid, kelle õpilased tegid siin vähemalt 20 arvestatud eksamit. Piirkonna sooritusprotsent 42,8 % (Eesti keskmine 47,0 %).

KohtAutokool EksameidSooritus Vähemalt* 1. katseTeooria 1. katse Osa kooli eksamitest
1Alal Koolitus5377,4 %64,5 %77,8 %87,5 %67 %
2NoStress Autokool7661,8 %50,6 %60,0 %89,1 %73 %
3Dify2369,6 %49,1 %78,6 %91,7 %74 %
4Pitmark2369,6 %49,1 %76,5 %97,5 %74 %
5HK Autokool5560,0 %46,8 %65,6 %81,9 %90 %
6Plekk-Liisu7458,1 %46,7 %55,0 %89,9 %78 %
7RK Autokool4860,4 %46,3 %51,6 %86,9 %84 %
8MMK Grupp34650,9 %45,6 %55,2 %89,2 %68 %
9Silver Autokool73149,1 %45,5 %47,8 %87,0 %76 %
10Sky Autokool1 53447,7 %45,2 %50,4 %85,1 %81 %
11ABC Autokool2661,5 %42,5 %56,2 %100,0 %70 %
12Zebra Auto-Moto kool28747,4 %41,7 %45,8 %84,5 %32 %
13AUTOSÕIT77644,1 %40,6 %41,3 %68,5 %23 %
14Lakarosse15347,7 %40,0 %44,8 %90,5 %81 %
15Start Autokool77543,4 %39,9 %47,3 %83,7 %76 %
16Skruupul4753,2 %39,2 %45,0 %97,7 %70 %
17Autokool Kindel Rool4252,4 %37,7 %52,2 %77,6 %70 %
18SkyLasnamäe16844,6 %37,3 %43,8 %73,8 %82 %
19Odium40641,9 %37,2 %39,9 %81,1 %70 %
20VALKRUS11645,7 %36,9 %47,2 %75,7 %84 %
21Hiiu Autokeskus6648,5 %36,8 %23,1 %87,8 %62 %
22AV Rae Liikluskoolituse9746,4 %36,8 %54,2 %87,2 %58 %
23RK Teeninduse16743,7 %36,4 %36,7 %70,7 %65 %
24Autokool Drive37141,0 %36,1 %37,2 %78,7 %74 %
25PRO Motokool10645,3 %36,1 %45,5 %84,8 %76 %
26Kristiine Autokooli8246,3 %36,0 %43,2 %81,4 %68 %
27Mareki Autokool4450,0 %35,8 %59,3 %97,9 %63 %
28ARION5448,1 %35,4 %45,8 %72,9 %60 %
29DriveLux12243,4 %35,0 %39,6 %81,8 %72 %
30PRO Autokool17741,8 %34,8 %35,6 %85,5 %75 %
31Juhiluba7545,3 %34,6 %37,1 %88,5 %78 %
32Aire Tammik Autokool2951,7 %34,4 %71,4 %75,6 %24 %
33LaplarAvia6346,0 %34,3 %50,0 %97,4 %82 %
34Express Autokool7145,1 %34,0 %40,5 %75,1 %68 %
35Aveda Koolituse13541,5 %33,5 %49,1 %74,7 %85 %
36Atlanta Autokool71736,7 %33,2 %36,1 %82,8 %76 %
37LASNAMÄE AUTOKOOL68636,3 %32,8 %36,9 %78,6 %82 %
38Haabneeme Autokool9542,1 %32,7 %46,3 %75,7 %73 %
39A+ AUTOKOOL6643,9 %32,6 %46,4 %86,8 %84 %
40Ametikoolitus3946,2 %31,6 %41,7 %82,1 %69 %
41LINEDIS2948,3 %31,4 %45,5 %86,0 %80 %
42Viktorija Autokool14738,8 %31,3 %37,7 %77,4 %74 %
43Expert Autokool20037,0 %30,6 %31,1 %77,8 %72 %
44Mustamäe Autokool7440,5 %30,1 %46,2 %85,2 %62 %
45A2 autokool4143,9 %29,9 %42,9 %84,8 %81 %
46DIVESAR2050,0 %29,9 %50,0 %91,0 %95 %
47Stalker Nord19036,3 %29,8 %30,6 %74,3 %80 %
48Autom Tallinna Autokool19935,7 %29,4 %30,9 %80,1 %69 %
49OLEVIPOEG4641,3 %28,3 %40,9 %69,0 %38 %
50SOMERO AUTOKOOL9336,6 %27,5 %26,7 %67,1 %75 %
51GG Autkol3641,7 %27,1 %42,1 %73,3 %77 %
52Bellanora13734,3 %26,9 %26,9 %73,8 %90 %
53JUST DRIVE25731,1 %25,8 %24,2 %81,1 %77 %
54SKY BEST DS15731,8 %25,1 %26,8 %79,4 %85 %
55Executive3040,0 %24,6 %36,4 %–84 %
56Vivat2540,0 %23,4 %25,0 %86,8 %81 %
57Origon EST5234,6 %23,2 %22,2 %64,6 %69 %
58Simple autokool3933,3 %20,6 %38,5 %93,1 %77 %
59JUAUS14027,1 %20,5 %33,3 %63,4 %77 %
60TESTUDO2236,4 %19,7 %33,3 %90,2 %85 %
61AT Raplamaa Liikluskoolitus2334,8 %18,8 %21,4 %59,4 %27 %
62UNOMAR GRUPP6123,0 %14,2 %26,7 %56,2 %45 %
63Smart Autokool2128,6 %13,8 %0,0 %69,4 %70 %
64Jupiter autokool6322,2 %13,7 %18,2 %79,2 %90 %
65S & S DRIVE2626,9 %13,7 %36,4 %86,1 %78 %
66Delta Autokool3324,2 %12,8 %36,4 %71,2 %74 %
67Autokool Radar2924,1 %12,2 %0,0 %79,5 %91 %
68Sisekaitseakadeemia2025,0 %11,2 %0,0 %79,8 %33 %
69Liza Autokool3520,0 %10,0 %12,5 %61,1 %100 %
70ALFA PRO2814,3 %5,7 %14,3 %43,3 %80 %

* Vähemalt = tase, millest kooli tegelik tulemus 95% kindlusega madalam ei ole. Järjestus on selle järgi. „Osa kooli eksamitest” näitab, kui suur osa kooli kõigist B-eksamitest tehti selles piirkonnas.

Miks on järjestus „Vähemalt” järgi?

Kui järjestada ainult sooritusprotsendi järgi, tõuseks tippu juhus. Kool, mille 3 õpilast tegid eksami ja kõik said läbi, oleks 100 %-ga esimene, aga kool, kus 300 eksamist läks läbi 80 %, jääks sellest taha – kuigi selle tulemus on palju usaldusväärsem.

Seepärast on koolid järjestatud Wilsoni usaldusvahemiku alumise piiri (95 %) järgi – tabelis veerg „Vähemalt”. See vastab küsimusele: millisest tasemest ei ole kooli tegelik sooritus 95 % kindlusega madalam? Kui eksameid on palju, on see peaaegu sama mis sooritusprotsent; kui eksameid on vähe, on ebakindlus suur ja „vähemalt” jääb tunduvalt madalamaks.

Näide sellest tabelist: Dify (3. koht) – 69,6 % 23 eksamist, vähemalt 49,1 %; NoStress Autokool (2. koht) – 61,8 % 76 eksamist, vähemalt 50,6 %. Protsendi poolest oleks Dify eespool, aga 23 eksamit on veel üsna juhuslik – seepärast on NoStress Autokool edetabelis kõrgemal.

See on levinud ja kontrollitav meetod – samamoodi järjestatakse näiteks hinnangutega tooteid, kui arvustuste arv on väga erinev. Lisakaale ega -punkte ei ole. Edetabelis on ainult koolid, kelle õpilased tegid viimase 12 kuu jooksul vähemalt 20 arvestatud eksamit.

Kategooria: B – sõiduauto · A – mootorratas · A2 – mootorratas · A1 – väike mootorratas · C – veoauto · CE – veoauto koos haagisega · BE – sõiduauto koos haagisega · AM – mopeed · D – buss · T – traktor
Piirkond (B): Kogu Eesti · Tallinn ja Harjumaa · Tartumaa · Pärnumaa · Ida-Virumaa · Lääne-Virumaa · Viljandimaa · Järvamaa · Raplamaa · Läänemaa · Saaremaa · Hiiumaa · Võrumaa · Põlvamaa · Valgamaa · Jõgevamaa

Andmed seisuga 30.09.2026