Edetabel: A2-kategooria
A2-kategooria sõidueksamid viimase 12 kuu jooksul (2025-10 – 2026-09). Järjestuses on koolid, kelle õpilased tegid vähemalt 10 arvestatud eksamit; järjestus arvestab ka eksamite arvu. Kõigi koolide sooritusprotsent 80,3 %. Autokool = eksamineeritava viimasena alustatud autokool.
| Koht | Autokool | Eksameid | Sooritus | Vähemalt* | 1. katse | Teooria 1. katse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tugev Partner | 22 | 95,5 % | 78,2 % | 95,2 % | – |
| 2 | Autokool Drive | 10 | 100,0 % | 72,2 % | 100,0 % | – |
| 3 | Sky Autokool | 44 | 84,1 % | 70,6 % | 86,5 % | – |
| 4 | Ametikoolitus | 27 | 85,2 % | 67,5 % | 82,6 % | – |
| 5 | Zebra Auto-Moto kool | 12 | 91,7 % | 64,6 % | 90,9 % | – |
| 6 | Rakvere Motokool | 16 | 87,5 % | 64,0 % | 100,0 % | – |
| 7 | Start Autokool | 45 | 77,8 % | 63,7 % | 81,6 % | – |
| 8 | LRK Autokoolitus | 19 | 84,2 % | 62,4 % | 81,2 % | – |
| 9 | Silver Autokool | 11 | 90,9 % | 62,3 % | 88,9 % | – |
| 10 | Motokoolitus | 11 | 90,9 % | 62,3 % | 100,0 % | – |
| 11 | AUTOSÕIT | 52 | 75,0 % | 61,8 % | 79,1 % | – |
| 12 | VPK Koolitus | 14 | 85,7 % | 60,1 % | 83,3 % | – |
| 13 | Taavo Tenno Autokool | 14 | 85,7 % | 60,1 % | 84,6 % | – |
| 14 | PRO Autokool | 10 | 90,0 % | 59,6 % | 88,9 % | – |
| 15 | Aide Autokool | 61 | 67,2 % | 54,7 % | 69,0 % | – |
| 16 | Atlanta Autokool | 17 | 76,5 % | 52,7 % | 84,6 % | – |
| 17 | Expert Autokool | 15 | 73,3 % | 48,0 % | 81,8 % | – |
| 18 | Simple autokool | 16 | 68,8 % | 44,4 % | 66,7 % | – |
* Vähemalt = tase, millest kooli tegelik tulemus 95% kindlusega madalam ei ole. Järjestus on selle järgi.
Miks on järjestus „Vähemalt” järgi?
Kui järjestada ainult sooritusprotsendi järgi, tõuseks tippu juhus. Kool, mille 3 õpilast tegid eksami ja kõik said läbi, oleks 100 %-ga esimene, aga kool, kus 300 eksamist läks läbi 80 %, jääks sellest taha – kuigi selle tulemus on palju usaldusväärsem.
Seepärast on koolid järjestatud Wilsoni usaldusvahemiku alumise piiri (95 %) järgi – tabelis veerg „Vähemalt”. See vastab küsimusele: millisest tasemest ei ole kooli tegelik sooritus 95 % kindlusega madalam? Kui eksameid on palju, on see peaaegu sama mis sooritusprotsent; kui eksameid on vähe, on ebakindlus suur ja „vähemalt” jääb tunduvalt madalamaks.
Näide sellest tabelist: Autokool Drive (2. koht) – 100,0 % 10 eksamist, vähemalt 72,2 %; Tugev Partner (1. koht) – 95,5 % 22 eksamist, vähemalt 78,2 %. Protsendi poolest oleks Autokool Drive eespool, aga 10 eksamit on veel üsna juhuslik – seepärast on Tugev Partner edetabelis kõrgemal.
See on levinud ja kontrollitav meetod – samamoodi järjestatakse näiteks hinnangutega tooteid, kui arvustuste arv on väga erinev. Lisakaale ega -punkte ei ole. Edetabelis on ainult koolid, kelle õpilased tegid viimase 12 kuu jooksul vähemalt 10 arvestatud eksamit.
Kategooria: B – sõiduauto · A – mootorratas · A2 – mootorratas · A1 – väike mootorratas · C – veoauto · CE – veoauto koos haagisega · BE – sõiduauto koos haagisega · AM – mopeed · D – buss · T – traktor
Piirkond (B): Kogu Eesti · Tallinn ja Harjumaa · Tartumaa · Pärnumaa · Ida-Virumaa · Lääne-Virumaa · Viljandimaa · Järvamaa · Raplamaa · Läänemaa · Saaremaa · Hiiumaa · Võrumaa · Põlvamaa · Valgamaa · Jõgevamaa
Andmed seisuga 30.09.2026