Edetabel: BE-kategooria
BE-kategooria sõidueksamid viimase 12 kuu jooksul (2025-10 – 2026-09). Järjestuses on koolid, kelle õpilased tegid vähemalt 10 arvestatud eksamit; järjestus arvestab ka eksamite arvu. Kõigi koolide sooritusprotsent 83,2 %. Autokool = eksamineeritava viimasena alustatud autokool.
| Koht | Autokool | Eksameid | Sooritus | Vähemalt* | 1. katse | Teooria 1. katse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ametikoolitus | 209 | 92,8 % | 88,5 % | 95,3 % | 94,3 % |
| 2 | Taavo Tenno Autokool | 40 | 95,0 % | 83,5 % | 94,7 % | 92,9 % |
| 3 | VASARA AUTOKOOL | 18 | 100,0 % | 82,4 % | 100,0 % | 66,7 % |
| 4 | Tartu Autokool | 15 | 100,0 % | 79,6 % | 100,0 % | 85,4 % |
| 5 | Atlanta Autokool | 118 | 86,4 % | 79,1 % | 89,8 % | 93,5 % |
| 6 | Revilo Teenus | 23 | 95,7 % | 79,0 % | 100,0 % | – |
| 7 | SÕIDUÕPPE | 52 | 88,5 % | 77,0 % | 91,3 % | 88,6 % |
| 8 | Odium | 45 | 88,9 % | 76,5 % | 92,3 % | 91,6 % |
| 9 | Tugev Partner | 25 | 92,0 % | 75,0 % | 95,5 % | 95,5 % |
| 10 | Liikluskulturist | 11 | 100,0 % | 74,1 % | 100,0 % | – |
| 11 | LRK Autokoolitus | 48 | 85,4 % | 72,8 % | 85,0 % | 99,3 % |
| 12 | Viljandi Kutseõppekeskus | 37 | 86,5 % | 72,0 % | 88,2 % | 92,6 % |
| 13 | Aide Autokool | 101 | 79,2 % | 70,3 % | 87,8 % | 86,3 % |
| 14 | Annely Autokool | 15 | 93,3 % | 70,2 % | 92,9 % | 94,4 % |
| 15 | ARION | 34 | 85,3 % | 69,9 % | 82,8 % | 87,9 % |
| 16 | AUTOSÕIT | 251 | 72,1 % | 66,3 % | 75,5 % | 76,1 % |
| 17 | Rakvere Motokool | 25 | 84,0 % | 65,3 % | 85,7 % | 89,2 % |
| 18 | RADIANT | 39 | 79,5 % | 64,5 % | 78,1 % | 70,7 % |
| 19 | NOORSOO ASSOTSIATSIOON KIIRUS | 16 | 87,5 % | 64,0 % | 91,7 % | 76,2 % |
| 20 | Simple autokool | 76 | 73,7 % | 62,8 % | 76,8 % | 92,5 % |
| 21 | Sipa Sõidukool | 10 | 90,0 % | 59,6 % | 88,9 % | – |
| 22 | OLEVIPOEG | 24 | 79,2 % | 59,5 % | 84,2 % | 55,3 % |
| 23 | Kalle Autokool | 16 | 81,2 % | 57,0 % | 83,3 % | 77,1 % |
| 24 | Laplar transport | 12 | 83,3 % | 55,2 % | 80,0 % | 100,0 % |
| 25 | SkyLasnamäe | 22 | 68,2 % | 47,3 % | 50,0 % | 50,0 % |
| 26 | Silver Autokool | 23 | 65,2 % | 44,9 % | 62,5 % | 88,9 % |
| 27 | Saku Autokool | 10 | 70,0 % | 39,7 % | 75,0 % | 87,5 % |
| 28 | Kose Koolitus | 15 | 60,0 % | 35,7 % | 60,0 % | 87,2 % |
* Vähemalt = tase, millest kooli tegelik tulemus 95% kindlusega madalam ei ole. Järjestus on selle järgi.
Miks on järjestus „Vähemalt” järgi?
Kui järjestada ainult sooritusprotsendi järgi, tõuseks tippu juhus. Kool, mille 3 õpilast tegid eksami ja kõik said läbi, oleks 100 %-ga esimene, aga kool, kus 300 eksamist läks läbi 80 %, jääks sellest taha – kuigi selle tulemus on palju usaldusväärsem.
Seepärast on koolid järjestatud Wilsoni usaldusvahemiku alumise piiri (95 %) järgi – tabelis veerg „Vähemalt”. See vastab küsimusele: millisest tasemest ei ole kooli tegelik sooritus 95 % kindlusega madalam? Kui eksameid on palju, on see peaaegu sama mis sooritusprotsent; kui eksameid on vähe, on ebakindlus suur ja „vähemalt” jääb tunduvalt madalamaks.
Näide sellest tabelist: VASARA AUTOKOOL (3. koht) – 100,0 % 18 eksamist, vähemalt 82,4 %; Ametikoolitus (1. koht) – 92,8 % 209 eksamist, vähemalt 88,5 %. Protsendi poolest oleks VASARA AUTOKOOL eespool, aga 18 eksamit on veel üsna juhuslik – seepärast on Ametikoolitus edetabelis kõrgemal.
See on levinud ja kontrollitav meetod – samamoodi järjestatakse näiteks hinnangutega tooteid, kui arvustuste arv on väga erinev. Lisakaale ega -punkte ei ole. Edetabelis on ainult koolid, kelle õpilased tegid viimase 12 kuu jooksul vähemalt 10 arvestatud eksamit.
Kategooria: B – sõiduauto · A – mootorratas · A2 – mootorratas · A1 – väike mootorratas · C – veoauto · CE – veoauto koos haagisega · BE – sõiduauto koos haagisega · AM – mopeed · D – buss · T – traktor
Piirkond (B): Kogu Eesti · Tallinn ja Harjumaa · Tartumaa · Pärnumaa · Ida-Virumaa · Lääne-Virumaa · Viljandimaa · Järvamaa · Raplamaa · Läänemaa · Saaremaa · Hiiumaa · Võrumaa · Põlvamaa · Valgamaa · Jõgevamaa
Andmed seisuga 30.09.2026