Edetabel: D-kategooria
D-kategooria sõidueksamid viimase 12 kuu jooksul (2025-10 – 2026-09). Järjestuses on koolid, kelle õpilased tegid vähemalt 10 arvestatud eksamit; järjestus arvestab ka eksamite arvu. Kõigi koolide sooritusprotsent 76,0 %. Autokool = eksamineeritava viimasena alustatud autokool.
| Koht | Autokool | Eksameid | Sooritus | Vähemalt* | 1. katse | Teooria 1. katse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ametikoolitus | 232 | 84,1 % | 78,8 % | 86,9 % | 93,4 % |
| 2 | Tugev Partner | 30 | 90,0 % | 74,4 % | 88,9 % | 83,2 % |
| 3 | SÕIDUÕPPE | 15 | 93,3 % | 70,2 % | 92,9 % | 97,2 % |
| 4 | Taavo Tenno Autokool | 11 | 90,9 % | 62,3 % | 88,9 % | – |
| 5 | Tallinna Linnatransport | 104 | 69,2 % | 59,8 % | 78,7 % | 87,4 % |
| 6 | AUTOSÕIT | 36 | 75,0 % | 58,9 % | 77,8 % | 44,4 % |
| 7 | JÄRVA AUTOKOOL | 12 | 83,3 % | 55,2 % | 90,0 % | – |
| 8 | Kadrioru Autokool | 45 | 66,7 % | 52,1 % | 70,0 % | 94,6 % |
| 9 | Rakvere Autokool | 14 | 71,4 % | 45,4 % | 72,7 % | 43,3 % |
| 10 | Aide Autokool | 18 | 66,7 % | 43,7 % | 66,7 % | 37,5 % |
| 11 | NOORSOO ASSOTSIATSIOON KIIRUS | 16 | 62,5 % | 38,6 % | 70,0 % | – |
| 12 | Tõnis Mägi Autokool | 31 | 51,6 % | 34,8 % | 62,5 % | 16,7 % |
| 13 | AUTOKOOL MEWO | 13 | 53,8 % | 29,1 % | 62,5 % | – |
| 14 | Positiivne | 10 | 30,0 % | 10,8 % | 40,0 % | 100,0 % |
* Vähemalt = tase, millest kooli tegelik tulemus 95% kindlusega madalam ei ole. Järjestus on selle järgi.
Miks on järjestus „Vähemalt” järgi?
Kui järjestada ainult sooritusprotsendi järgi, tõuseks tippu juhus. Kool, mille 3 õpilast tegid eksami ja kõik said läbi, oleks 100 %-ga esimene, aga kool, kus 300 eksamist läks läbi 80 %, jääks sellest taha – kuigi selle tulemus on palju usaldusväärsem.
Seepärast on koolid järjestatud Wilsoni usaldusvahemiku alumise piiri (95 %) järgi – tabelis veerg „Vähemalt”. See vastab küsimusele: millisest tasemest ei ole kooli tegelik sooritus 95 % kindlusega madalam? Kui eksameid on palju, on see peaaegu sama mis sooritusprotsent; kui eksameid on vähe, on ebakindlus suur ja „vähemalt” jääb tunduvalt madalamaks.
Näide sellest tabelist: SÕIDUÕPPE (3. koht) – 93,3 % 15 eksamist, vähemalt 70,2 %; Ametikoolitus (1. koht) – 84,1 % 232 eksamist, vähemalt 78,8 %. Protsendi poolest oleks SÕIDUÕPPE eespool, aga 15 eksamit on veel üsna juhuslik – seepärast on Ametikoolitus edetabelis kõrgemal.
See on levinud ja kontrollitav meetod – samamoodi järjestatakse näiteks hinnangutega tooteid, kui arvustuste arv on väga erinev. Lisakaale ega -punkte ei ole. Edetabelis on ainult koolid, kelle õpilased tegid viimase 12 kuu jooksul vähemalt 10 arvestatud eksamit.
Kategooria: B – sõiduauto · A – mootorratas · A2 – mootorratas · A1 – väike mootorratas · C – veoauto · CE – veoauto koos haagisega · BE – sõiduauto koos haagisega · AM – mopeed · D – buss · T – traktor
Piirkond (B): Kogu Eesti · Tallinn ja Harjumaa · Tartumaa · Pärnumaa · Ida-Virumaa · Lääne-Virumaa · Viljandimaa · Järvamaa · Raplamaa · Läänemaa · Saaremaa · Hiiumaa · Võrumaa · Põlvamaa · Valgamaa · Jõgevamaa
Andmed seisuga 30.09.2026