Edetabel: CE-kategooria
CE-kategooria sõidueksamid viimase 12 kuu jooksul (2025-10 – 2026-09). Järjestuses on koolid, kelle õpilased tegid vähemalt 10 arvestatud eksamit; järjestus arvestab ka eksamite arvu. Kõigi koolide sooritusprotsent 70,5 %. Autokool = eksamineeritava viimasena alustatud autokool.
| Koht | Autokool | Eksameid | Sooritus | Vähemalt* | 1. katse | Teooria 1. katse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TAPA AUTOKOOL | 175 | 84,0 % | 77,8 % | 86,0 % | 75,3 % |
| 2 | VPK Koolitus | 11 | 100,0 % | 74,1 % | 100,0 % | 100,0 % |
| 3 | Taavo Tenno Autokool | 35 | 88,6 % | 74,0 % | 93,8 % | 100,0 % |
| 4 | AUTOKOOLITUS | 27 | 85,2 % | 67,5 % | 91,7 % | 87,7 % |
| 5 | Ametikoolitus | 307 | 72,6 % | 67,4 % | 77,4 % | 89,0 % |
| 6 | LRK Autokoolitus | 36 | 80,6 % | 65,0 % | 85,7 % | 99,4 % |
| 7 | Tugev Partner | 84 | 75,0 % | 64,8 % | 77,3 % | 71,6 % |
| 8 | Tõnis Mägi Autokool | 51 | 76,5 % | 63,2 % | 79,5 % | 98,0 % |
| 9 | JÄRVA AUTOKOOL | 40 | 77,5 % | 62,5 % | 81,2 % | 90,5 % |
| 10 | Viljandi Autom | 56 | 75,0 % | 62,3 % | 76,7 % | 95,1 % |
| 11 | Rakvere Autokool | 31 | 77,4 % | 60,2 % | 73,9 % | 72,1 % |
| 12 | SÕIDUÕPPE | 37 | 75,7 % | 59,9 % | 80,6 % | 86,3 % |
| 13 | AUTOSÕIT | 139 | 65,5 % | 57,2 % | 71,3 % | 85,4 % |
| 14 | Odium | 333 | 61,6 % | 56,2 % | 66,2 % | 92,3 % |
| 15 | Raplamaa Rakenduslik Kolledž | 21 | 76,2 % | 54,9 % | 87,5 % | 99,4 % |
| 16 | Aide Autokool | 33 | 69,7 % | 52,7 % | 77,3 % | 78,8 % |
| 17 | NOORSOO ASSOTSIATSIOON KIIRUS | 14 | 78,6 % | 52,4 % | 81,8 % | 80,4 % |
| 18 | Kadrioru Autokool | 65 | 61,5 % | 49,4 % | 63,6 % | 95,6 % |
| 19 | Positiivne | 10 | 80,0 % | 49,0 % | 87,5 % | – |
| 20 | VASARA AUTOKOOL | 14 | 64,3 % | 38,8 % | 66,7 % | 100,0 % |
| 21 | Viljandi Kutseõppekeskus | 18 | 55,6 % | 33,7 % | 58,3 % | 86,1 % |
| 22 | Laplar transport | 19 | 47,4 % | 27,3 % | 55,6 % | – |
| 23 | NARVA AUTOM | 28 | 42,9 % | 26,5 % | 53,3 % | 73,3 % |
| 24 | AUTOKOOL MEWO | 20 | 35,0 % | 18,1 % | 33,3 % | 88,9 % |
* Vähemalt = tase, millest kooli tegelik tulemus 95% kindlusega madalam ei ole. Järjestus on selle järgi.
Miks on järjestus „Vähemalt” järgi?
Kui järjestada ainult sooritusprotsendi järgi, tõuseks tippu juhus. Kool, mille 3 õpilast tegid eksami ja kõik said läbi, oleks 100 %-ga esimene, aga kool, kus 300 eksamist läks läbi 80 %, jääks sellest taha – kuigi selle tulemus on palju usaldusväärsem.
Seepärast on koolid järjestatud Wilsoni usaldusvahemiku alumise piiri (95 %) järgi – tabelis veerg „Vähemalt”. See vastab küsimusele: millisest tasemest ei ole kooli tegelik sooritus 95 % kindlusega madalam? Kui eksameid on palju, on see peaaegu sama mis sooritusprotsent; kui eksameid on vähe, on ebakindlus suur ja „vähemalt” jääb tunduvalt madalamaks.
Näide sellest tabelist: VPK Koolitus (2. koht) – 100,0 % 11 eksamist, vähemalt 74,1 %; TAPA AUTOKOOL (1. koht) – 84,0 % 175 eksamist, vähemalt 77,8 %. Protsendi poolest oleks VPK Koolitus eespool, aga 11 eksamit on veel üsna juhuslik – seepärast on TAPA AUTOKOOL edetabelis kõrgemal.
See on levinud ja kontrollitav meetod – samamoodi järjestatakse näiteks hinnangutega tooteid, kui arvustuste arv on väga erinev. Lisakaale ega -punkte ei ole. Edetabelis on ainult koolid, kelle õpilased tegid viimase 12 kuu jooksul vähemalt 10 arvestatud eksamit.
Kategooria: B – sõiduauto · A – mootorratas · A2 – mootorratas · A1 – väike mootorratas · C – veoauto · CE – veoauto koos haagisega · BE – sõiduauto koos haagisega · AM – mopeed · D – buss · T – traktor
Piirkond (B): Kogu Eesti · Tallinn ja Harjumaa · Tartumaa · Pärnumaa · Ida-Virumaa · Lääne-Virumaa · Viljandimaa · Järvamaa · Raplamaa · Läänemaa · Saaremaa · Hiiumaa · Võrumaa · Põlvamaa · Valgamaa · Jõgevamaa
Andmed seisuga 30.09.2026