Vaata lähemalt
ETENRU
Kategooria AM – mopeed

Edetabel: AM-kategooria

AM-kategooria sõidueksamid viimase 12 kuu jooksul (2025-10 – 2026-09). Järjestuses on koolid, kelle õpilased tegid vähemalt 10 arvestatud eksamit; järjestus arvestab ka eksamite arvu. Kõigi koolide sooritusprotsent 68,6 %. Autokool = eksamineeritava viimasena alustatud autokool.

KohtAutokool EksameidSooritus Vähemalt* 1. katseTeooria 1. katse
1Taavo Tenno Autokool4795,7 %85,8 %95,6 %59,0 %
2SÕIDUKOOLITUSE17100,0 %81,6 %100,0 %82,5 %
3Aivar Tärk Autokool1894,4 %74,2 %94,1 %38,7 %
4Plekk-Liisu3680,6 %65,0 %77,8 %89,6 %
5Kalle Autokool2483,3 %64,1 %83,3 %88,1 %
6AUTOSÕIT9866,3 %56,5 %63,5 %34,9 %
7LRK Autokoolitus1181,8 %52,3 %88,9 %87,5 %
8Tugev Partner1675,0 %50,5 %80,0 %79,2 %
9Odium5162,7 %49,0 %62,5 %79,6 %
10Ametikoolitus2268,2 %47,3 %64,7 %51,3 %
11Aide Autokool16454,3 %46,6 %58,1 %45,7 %
12Altera Autokool1369,2 %42,4 %62,5 %–
13Õnneleid Liikluskool1369,2 %42,4 %66,7 %–
14Evest1369,2 %42,4 %66,7 %74,2 %
15SÕIDUÕPPE1070,0 %39,7 %87,5 %–
16Viljandi Autom1258,3 %32,0 %42,9 %–
17OLEVIPOEG1650,0 %28,0 %37,5 %–
18Autokool Radar1154,5 %28,0 %50,0 %–
19Silver Autokool1450,0 %26,8 %33,3 %–
20VALKRUS1050,0 %23,7 %50,0 %–

* Vähemalt = tase, millest kooli tegelik tulemus 95% kindlusega madalam ei ole. Järjestus on selle järgi.

Miks on järjestus „Vähemalt” järgi?

Kui järjestada ainult sooritusprotsendi järgi, tõuseks tippu juhus. Kool, mille 3 õpilast tegid eksami ja kõik said läbi, oleks 100 %-ga esimene, aga kool, kus 300 eksamist läks läbi 80 %, jääks sellest taha – kuigi selle tulemus on palju usaldusväärsem.

Seepärast on koolid järjestatud Wilsoni usaldusvahemiku alumise piiri (95 %) järgi – tabelis veerg „Vähemalt”. See vastab küsimusele: millisest tasemest ei ole kooli tegelik sooritus 95 % kindlusega madalam? Kui eksameid on palju, on see peaaegu sama mis sooritusprotsent; kui eksameid on vähe, on ebakindlus suur ja „vähemalt” jääb tunduvalt madalamaks.

Näide sellest tabelist: SÕIDUKOOLITUSE (2. koht) – 100,0 % 17 eksamist, vähemalt 81,6 %; Taavo Tenno Autokool (1. koht) – 95,7 % 47 eksamist, vähemalt 85,8 %. Protsendi poolest oleks SÕIDUKOOLITUSE eespool, aga 17 eksamit on veel üsna juhuslik – seepärast on Taavo Tenno Autokool edetabelis kõrgemal.

See on levinud ja kontrollitav meetod – samamoodi järjestatakse näiteks hinnangutega tooteid, kui arvustuste arv on väga erinev. Lisakaale ega -punkte ei ole. Edetabelis on ainult koolid, kelle õpilased tegid viimase 12 kuu jooksul vähemalt 10 arvestatud eksamit.

Kategooria: B – sõiduauto · A – mootorratas · A2 – mootorratas · A1 – väike mootorratas · C – veoauto · CE – veoauto koos haagisega · BE – sõiduauto koos haagisega · AM – mopeed · D – buss · T – traktor
Piirkond (B): Kogu Eesti · Tallinn ja Harjumaa · Tartumaa · Pärnumaa · Ida-Virumaa · Lääne-Virumaa · Viljandimaa · Järvamaa · Raplamaa · Läänemaa · Saaremaa · Hiiumaa · Võrumaa · Põlvamaa · Valgamaa · Jõgevamaa

Andmed seisuga 30.09.2026