Edetabel: C-kategooria
C-kategooria sõidueksamid viimase 12 kuu jooksul (2025-10 – 2026-09). Järjestuses on koolid, kelle õpilased tegid vähemalt 10 arvestatud eksamit; järjestus arvestab ka eksamite arvu. Kõigi koolide sooritusprotsent 84,4 %. Autokool = eksamineeritava viimasena alustatud autokool.
| Koht | Autokool | Eksameid | Sooritus | Vähemalt* | 1. katse | Teooria 1. katse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tugev Partner | 355 | 91,5 % | 88,2 % | 92,9 % | 69,8 % |
| 2 | Rakvere Autokool | 25 | 100,0 % | 86,7 % | 100,0 % | 40,5 % |
| 3 | Viljandi Autom | 107 | 92,5 % | 85,9 % | 93,9 % | 79,3 % |
| 4 | Odium | 466 | 85,8 % | 82,4 % | 90,4 % | 79,8 % |
| 5 | JÄRVA AUTOKOOL | 26 | 96,2 % | 81,1 % | 96,0 % | 73,9 % |
| 6 | Ametikoolitus | 406 | 84,5 % | 80,6 % | 89,2 % | 83,7 % |
| 7 | Taavo Tenno Autokool | 33 | 93,9 % | 80,4 % | 93,5 % | 96,3 % |
| 8 | TAPA AUTOKOOL | 400 | 82,5 % | 78,5 % | 85,2 % | 64,0 % |
| 9 | Kadrioru Autokool | 74 | 86,5 % | 76,9 % | 85,9 % | 86,6 % |
| 10 | NOORSOO ASSOTSIATSIOON KIIRUS | 20 | 95,0 % | 76,4 % | 94,7 % | 87,1 % |
| 11 | VPK Koolitus | 19 | 94,7 % | 75,4 % | 94,1 % | 95,2 % |
| 12 | Viljandi Kutseõppekeskus | 11 | 100,0 % | 74,1 % | 100,0 % | 73,9 % |
| 13 | LRK Autokoolitus | 40 | 87,5 % | 73,9 % | 85,3 % | 89,9 % |
| 14 | SÕIDUÕPPE | 57 | 84,2 % | 72,6 % | 83,3 % | 79,4 % |
| 15 | FIXUM AK | 10 | 100,0 % | 72,2 % | 100,0 % | 100,0 % |
| 16 | AUTOKOOLITUS | 22 | 90,9 % | 72,2 % | 90,0 % | 51,9 % |
| 17 | Tartu Autokool | 10 | 100,0 % | 72,2 % | 100,0 % | – |
| 18 | Tõnis Mägi Autokool | 43 | 83,7 % | 70,0 % | 88,9 % | 54,9 % |
| 19 | NARVA AUTOM | 19 | 89,5 % | 68,6 % | 88,2 % | 98,6 % |
| 20 | AUTOSÕIT | 356 | 71,1 % | 66,2 % | 78,2 % | 61,4 % |
| 21 | Laplar transport | 25 | 84,0 % | 65,3 % | 81,0 % | 81,7 % |
| 22 | Aide Autokool | 59 | 74,6 % | 62,2 % | 84,1 % | 52,5 % |
| 23 | VASARA AUTOKOOL | 15 | 86,7 % | 62,1 % | 83,3 % | 72,2 % |
| 24 | AUTOKOOL MEWO | 21 | 61,9 % | 40,9 % | 76,9 % | 73,9 % |
* Vähemalt = tase, millest kooli tegelik tulemus 95% kindlusega madalam ei ole. Järjestus on selle järgi.
Miks on järjestus „Vähemalt” järgi?
Kui järjestada ainult sooritusprotsendi järgi, tõuseks tippu juhus. Kool, mille 3 õpilast tegid eksami ja kõik said läbi, oleks 100 %-ga esimene, aga kool, kus 300 eksamist läks läbi 80 %, jääks sellest taha – kuigi selle tulemus on palju usaldusväärsem.
Seepärast on koolid järjestatud Wilsoni usaldusvahemiku alumise piiri (95 %) järgi – tabelis veerg „Vähemalt”. See vastab küsimusele: millisest tasemest ei ole kooli tegelik sooritus 95 % kindlusega madalam? Kui eksameid on palju, on see peaaegu sama mis sooritusprotsent; kui eksameid on vähe, on ebakindlus suur ja „vähemalt” jääb tunduvalt madalamaks.
Näide sellest tabelist: Rakvere Autokool (2. koht) – 100,0 % 25 eksamist, vähemalt 86,7 %; Tugev Partner (1. koht) – 91,5 % 355 eksamist, vähemalt 88,2 %. Protsendi poolest oleks Rakvere Autokool eespool, aga 25 eksamit on veel üsna juhuslik – seepärast on Tugev Partner edetabelis kõrgemal.
See on levinud ja kontrollitav meetod – samamoodi järjestatakse näiteks hinnangutega tooteid, kui arvustuste arv on väga erinev. Lisakaale ega -punkte ei ole. Edetabelis on ainult koolid, kelle õpilased tegid viimase 12 kuu jooksul vähemalt 10 arvestatud eksamit.
Kategooria: B – sõiduauto · A – mootorratas · A2 – mootorratas · A1 – väike mootorratas · C – veoauto · CE – veoauto koos haagisega · BE – sõiduauto koos haagisega · AM – mopeed · D – buss · T – traktor
Piirkond (B): Kogu Eesti · Tallinn ja Harjumaa · Tartumaa · Pärnumaa · Ida-Virumaa · Lääne-Virumaa · Viljandimaa · Järvamaa · Raplamaa · Läänemaa · Saaremaa · Hiiumaa · Võrumaa · Põlvamaa · Valgamaa · Jõgevamaa
Andmed seisuga 30.09.2026