Kuidas koolid piirkondadesse jagunevad: piirkonna edetabelis on kõik autokoolid, kelle õpilased tegid selle piirkonna büroodes viimase 12 kuu jooksul vähemalt 20 arvestatud B-kategooria sõidueksamit, ja arvesse lähevad ainult seal tehtud eksamid. Sama kool võib olla mitmes piirkonnas, kui tema õpilased teevad eksameid eri linnades. Harjumaal eraldi büroo pole, sealsed õpilased teevad eksami Tallinnas.
Edetabel: Ida-Virumaa
B-kategooria eksamid büroos Jõhvi, Narva viimase 12 kuu jooksul (2025-10 – 2026-09). Järjestuses on koolid, kelle õpilased tegid siin vähemalt 20 arvestatud eksamit. Piirkonna sooritusprotsent 47,4 % (Eesti keskmine 47,0 %).
| Koht | Autokool | Eksameid | Sooritus | Vähemalt* | 1. katse | Teooria 1. katse | Osa kooli eksamitest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tõnis Mägi Autokool | 229 | 54,1 % | 47,7 % | 55,4 % | 65,1 % | 96 % |
| 2 | AUTOKOOL MEWO | 229 | 53,3 % | 46,8 % | 53,7 % | 78,4 % | 97 % |
| 3 | AUTOSÕIT | 177 | 53,1 % | 45,8 % | 56,0 % | 68,5 % | 5 % |
| 4 | YUNGMAN | 216 | 50,5 % | 43,8 % | 51,0 % | 74,1 % | 98 % |
| 5 | Viru AUTOM | 116 | 50,0 % | 41,0 % | 45,8 % | 75,8 % | 94 % |
| 6 | NOORSOO ASSOTSIATSIOON KIIRUS | 236 | 47,0 % | 40,8 % | 47,2 % | 65,0 % | 95 % |
| 7 | NARVA AUTOM | 218 | 46,8 % | 40,3 % | 54,5 % | 76,0 % | 98 % |
| 8 | TERASHOBU | 93 | 48,4 % | 38,5 % | 50,0 % | 85,0 % | 100 % |
| 9 | Sky Autokool | 63 | 49,2 % | 37,3 % | 58,3 % | 85,1 % | 3 % |
| 10 | Ida-Virumaa Koolitus | 148 | 43,9 % | 36,2 % | 45,6 % | 80,2 % | 99 % |
| 11 | WOODEN ROBOT | 105 | 44,8 % | 35,6 % | 44,0 % | 73,2 % | 100 % |
| 12 | Autobis | 59 | 47,5 % | 35,3 % | 50,0 % | 78,2 % | 94 % |
| 13 | STALIKA-VEOD | 141 | 41,1 % | 33,4 % | 41,8 % | 56,0 % | 92 % |
| 14 | Silver Autokool | 30 | 50,0 % | 33,2 % | 64,7 % | 87,0 % | 3 % |
| 15 | Atlanta Autokool | 40 | 47,5 % | 32,9 % | 33,3 % | 82,8 % | 4 % |
| 16 | Igor Ivanovski, Autokool BRAVO | 61 | 41,0 % | 29,5 % | 50,0 % | 71,7 % | 100 % |
| 17 | Forbest Auto | 91 | 38,5 % | 29,1 % | 47,5 % | 89,5 % | 100 % |
| 18 | Autokool Drive | 21 | 47,6 % | 28,3 % | 70,0 % | 78,7 % | 4 % |
| 19 | ERMAN AUTOKOOL | 32 | 43,8 % | 28,2 % | 61,5 % | 69,6 % | 92 % |
| 20 | MGM | 24 | 45,8 % | 27,9 % | 25,0 % | 75,0 % | 100 % |
| 21 | LASNAMÄE AUTOKOOL | 41 | 39,0 % | 25,7 % | 41,7 % | 78,6 % | 5 % |
| 22 | Start Autokool | 28 | 35,7 % | 20,7 % | 22,2 % | 83,7 % | 3 % |
| 23 | Zebra Auto-Moto kool | 22 | 36,4 % | 19,7 % | 33,3 % | 84,5 % | 3 % |
| 24 | Expert Autokool | 20 | 20,0 % | 8,1 % | 0,0 % | 77,8 % | 7 % |
* Vähemalt = tase, millest kooli tegelik tulemus 95% kindlusega madalam ei ole. Järjestus on selle järgi. „Osa kooli eksamitest” näitab, kui suur osa kooli kõigist B-eksamitest tehti selles piirkonnas.
Miks on järjestus „Vähemalt” järgi?
Kui järjestada ainult sooritusprotsendi järgi, tõuseks tippu juhus. Kool, mille 3 õpilast tegid eksami ja kõik said läbi, oleks 100 %-ga esimene, aga kool, kus 300 eksamist läks läbi 80 %, jääks sellest taha – kuigi selle tulemus on palju usaldusväärsem.
Seepärast on koolid järjestatud Wilsoni usaldusvahemiku alumise piiri (95 %) järgi – tabelis veerg „Vähemalt”. See vastab küsimusele: millisest tasemest ei ole kooli tegelik sooritus 95 % kindlusega madalam? Kui eksameid on palju, on see peaaegu sama mis sooritusprotsent; kui eksameid on vähe, on ebakindlus suur ja „vähemalt” jääb tunduvalt madalamaks.
Näide sellest tabelist: Silver Autokool (14. koht) – 50,0 % 30 eksamist, vähemalt 33,2 %; NOORSOO ASSOTSIATSIOON KIIRUS (6. koht) – 47,0 % 236 eksamist, vähemalt 40,8 %. Protsendi poolest oleks Silver Autokool eespool, aga 30 eksamit on veel üsna juhuslik – seepärast on NOORSOO ASSOTSIATSIOON KIIRUS edetabelis kõrgemal.
See on levinud ja kontrollitav meetod – samamoodi järjestatakse näiteks hinnangutega tooteid, kui arvustuste arv on väga erinev. Lisakaale ega -punkte ei ole. Edetabelis on ainult koolid, kelle õpilased tegid viimase 12 kuu jooksul vähemalt 20 arvestatud eksamit.
Kategooria: B – sõiduauto · A – mootorratas · A2 – mootorratas · A1 – väike mootorratas · C – veoauto · CE – veoauto koos haagisega · BE – sõiduauto koos haagisega · AM – mopeed · D – buss · T – traktor
Piirkond (B): Kogu Eesti · Tallinn ja Harjumaa · Tartumaa · Pärnumaa · Ida-Virumaa · Lääne-Virumaa · Viljandimaa · Järvamaa · Raplamaa · Läänemaa · Saaremaa · Hiiumaa · Võrumaa · Põlvamaa · Valgamaa · Jõgevamaa
Andmed seisuga 30.09.2026