Edetabel: A-kategooria
A-kategooria sõidueksamid viimase 12 kuu jooksul (2025-10 – 2026-09). Järjestuses on koolid, kelle õpilased tegid vähemalt 10 arvestatud eksamit; järjestus arvestab ka eksamite arvu. Kõigi koolide sooritusprotsent 84,1 %. Autokool = eksamineeritava viimasena alustatud autokool.
| Koht | Autokool | Eksameid | Sooritus | Vähemalt* | 1. katse | Teooria 1. katse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Revilo Teenus | 46 | 100,0 % | 92,3 % | 100,0 % | 98,2 % |
| 2 | Rakvere Motokool | 42 | 100,0 % | 91,6 % | 100,0 % | 62,9 % |
| 3 | Ametikoolitus | 155 | 93,5 % | 88,5 % | 95,9 % | 85,4 % |
| 4 | Zebra Auto-Moto kool | 27 | 100,0 % | 87,5 % | 100,0 % | 90,0 % |
| 5 | Tugev Partner | 41 | 97,6 % | 87,4 % | 97,4 % | 91,7 % |
| 6 | Alal Koolitus | 25 | 100,0 % | 86,7 % | 100,0 % | 94,3 % |
| 7 | SÕIDUÕPPE | 47 | 95,7 % | 85,8 % | 97,8 % | 83,1 % |
| 8 | Tõnni Autokool | 21 | 100,0 % | 84,5 % | 100,0 % | 88,1 % |
| 9 | FIXUM AK | 21 | 100,0 % | 84,5 % | 100,0 % | 100,0 % |
| 10 | LRK Autokoolitus | 26 | 96,2 % | 81,1 % | 96,0 % | 90,7 % |
| 11 | Autokool Drive | 49 | 91,8 % | 80,8 % | 95,6 % | 95,4 % |
| 12 | VPK Koolitus | 60 | 90,0 % | 79,9 % | 92,7 % | 95,9 % |
| 13 | Sky Autokool | 127 | 85,8 % | 78,7 % | 89,2 % | 95,0 % |
| 14 | Odium | 14 | 100,0 % | 78,5 % | 100,0 % | 85,4 % |
| 15 | Start Autokool | 169 | 84,6 % | 78,4 % | 85,7 % | 81,3 % |
| 16 | AUTOSÕIT | 157 | 83,4 % | 76,8 % | 86,3 % | 77,1 % |
| 17 | PRO Autokool | 59 | 86,4 % | 75,5 % | 90,6 % | 91,3 % |
| 18 | Viljandi Kutseõppekeskus | 37 | 89,2 % | 75,3 % | 91,2 % | 97,7 % |
| 19 | Hiiu Autokeskus | 62 | 85,5 % | 74,7 % | 90,4 % | 93,7 % |
| 20 | Taavo Tenno Autokool | 28 | 89,3 % | 72,8 % | 88,0 % | 99,3 % |
| 21 | Expert Autokool | 61 | 83,6 % | 72,4 % | 84,0 % | 91,3 % |
| 22 | Aivar Tärk Autokool | 10 | 100,0 % | 72,2 % | 100,0 % | 100,0 % |
| 23 | DriveLux | 63 | 82,5 % | 71,4 % | 86,3 % | 97,0 % |
| 24 | VALKRUS | 14 | 92,9 % | 68,5 % | 100,0 % | 89,2 % |
| 25 | Gestani | 14 | 92,9 % | 68,5 % | 100,0 % | 100,0 % |
| 26 | AUTOKOOLITUS | 18 | 88,9 % | 67,2 % | 93,8 % | 98,7 % |
| 27 | Aide Autokool | 93 | 75,3 % | 65,6 % | 84,2 % | 73,5 % |
| 28 | Simple autokool | 25 | 84,0 % | 65,3 % | 81,8 % | 98,7 % |
| 29 | A2 autokool | 12 | 91,7 % | 64,6 % | 100,0 % | 100,0 % |
| 30 | Atlanta Autokool | 39 | 79,5 % | 64,5 % | 78,4 % | 94,8 % |
| 31 | Annely Autokool | 35 | 80,0 % | 64,1 % | 89,7 % | 53,2 % |
| 32 | YUNGMAN | 35 | 80,0 % | 64,1 % | 77,3 % | 93,3 % |
| 33 | Motokoolitus | 69 | 75,4 % | 64,0 % | 76,5 % | 100,0 % |
| 34 | Kindel Juht | 34 | 79,4 % | 63,2 % | 81,5 % | 97,4 % |
| 35 | Silver Autokool | 66 | 72,7 % | 61,0 % | 77,6 % | 90,0 % |
| 36 | Autobis | 28 | 78,6 % | 60,5 % | 77,3 % | 98,2 % |
| 37 | AUTOKOOL MEWO | 51 | 72,5 % | 59,1 % | 78,4 % | 84,6 % |
| 38 | AT Raplamaa Motokool | 38 | 73,7 % | 58,0 % | 80,0 % | 63,7 % |
| 39 | GO Autokool | 13 | 84,6 % | 57,8 % | 81,8 % | 98,6 % |
| 40 | Viljandi Autom | 16 | 81,2 % | 57,0 % | 92,3 % | 97,4 % |
| 41 | Tõnis Mägi Autokool | 53 | 66,0 % | 52,6 % | 63,6 % | 93,3 % |
| 42 | Autokool Kindel Rool | 27 | 70,4 % | 51,5 % | 80,0 % | 100,0 % |
| 43 | Liza Autokool | 16 | 75,0 % | 50,5 % | 75,0 % | 95,8 % |
| 44 | TAPA AUTOKOOL | 15 | 73,3 % | 48,0 % | 66,7 % | 92,5 % |
| 45 | NoStress Autokool | 37 | 59,5 % | 43,5 % | 56,5 % | 98,8 % |
| 46 | OLEVIPOEG | 11 | 72,7 % | 43,4 % | 87,5 % | 98,7 % |
| 47 | LaplarAvia | 11 | 72,7 % | 43,4 % | 71,4 % | 100,0 % |
| 48 | Amobu | 14 | 64,3 % | 38,8 % | 70,0 % | 81,5 % |
| 49 | Lakarosse | 10 | 60,0 % | 31,3 % | 71,4 % | – |
* Vähemalt = tase, millest kooli tegelik tulemus 95% kindlusega madalam ei ole. Järjestus on selle järgi.
Miks on järjestus „Vähemalt” järgi?
Kui järjestada ainult sooritusprotsendi järgi, tõuseks tippu juhus. Kool, mille 3 õpilast tegid eksami ja kõik said läbi, oleks 100 %-ga esimene, aga kool, kus 300 eksamist läks läbi 80 %, jääks sellest taha – kuigi selle tulemus on palju usaldusväärsem.
Seepärast on koolid järjestatud Wilsoni usaldusvahemiku alumise piiri (95 %) järgi – tabelis veerg „Vähemalt”. See vastab küsimusele: millisest tasemest ei ole kooli tegelik sooritus 95 % kindlusega madalam? Kui eksameid on palju, on see peaaegu sama mis sooritusprotsent; kui eksameid on vähe, on ebakindlus suur ja „vähemalt” jääb tunduvalt madalamaks.
Näide sellest tabelist: Zebra Auto-Moto kool (4. koht) – 100,0 % 27 eksamist, vähemalt 87,5 %; Ametikoolitus (3. koht) – 93,5 % 155 eksamist, vähemalt 88,5 %. Protsendi poolest oleks Zebra Auto-Moto kool eespool, aga 27 eksamit on veel üsna juhuslik – seepärast on Ametikoolitus edetabelis kõrgemal.
See on levinud ja kontrollitav meetod – samamoodi järjestatakse näiteks hinnangutega tooteid, kui arvustuste arv on väga erinev. Lisakaale ega -punkte ei ole. Edetabelis on ainult koolid, kelle õpilased tegid viimase 12 kuu jooksul vähemalt 10 arvestatud eksamit.
Kategooria: B – sõiduauto · A – mootorratas · A2 – mootorratas · A1 – väike mootorratas · C – veoauto · CE – veoauto koos haagisega · BE – sõiduauto koos haagisega · AM – mopeed · D – buss · T – traktor
Piirkond (B): Kogu Eesti · Tallinn ja Harjumaa · Tartumaa · Pärnumaa · Ida-Virumaa · Lääne-Virumaa · Viljandimaa · Järvamaa · Raplamaa · Läänemaa · Saaremaa · Hiiumaa · Võrumaa · Põlvamaa · Valgamaa · Jõgevamaa
Andmed seisuga 30.09.2026